Bazen hayalini kurduğun dünya sana uzak gelir. Oysa küçük bir kıpırdama  yetecek  hayalini gercekleştirmeye. Lakin o ilk adımı atacak ne cesaret, ne umut, nede enerjiyi bulamazsın kendinde. Tam bu dönemde bir şey çıkar karşına hiç ummadığın bir gelişme olur ve hayaline giden yol açılır. Işte benim yazma hayalimin serüveninin başlangıcıda tam böyle oldu. İnternette şans eseri rastladığım “Geleceğin Moda Yazarlarını Arıyoruz” haberi benim kalemime yazma kapısını araladı. Kapıyı tamamen açmaksa kalemimden dökülecek kelimelerin maharetine bağlı.

Yazar dünyasına giden ilk adım için Blogger Akademinin kapısını çaldım.

Büyük bir heyecan ve merakla gittiğim Modanisa Blogger Akademi eğitimde umduğumdan fazlasını buldum. Bizlere Blog açabilmeyi ve Blogger olmanın inceliklerini  öğreten değerli Salih Çaktı ve Sedat Deniz hocamızın bıkmadan, sıkılmadan zor anlayan bizlere sabırla verdikleri eğitim için minnettarım. Eğitim boyunca bir çok söyleşi  gerçekleştirildi. Gelen herkese bizlere sundukları katkıdan dolayı teşekkür ederim. Söyleşi için gelen bazı isimlere özellikle teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

Başta @TEAkolik hocamıza,  engin   tecrübelerini bizimle  paylaşarak bize yürüyeceğimiz  yolda ışık olacak bilgiler  sunan,  bizlere blogun önemini ne  kadar  etkili olduğunu blogger  olmanın  aslında çok da zor  olmadığını  öğreten değerli  hocamız Hamza  Şamlıoğlu‘na  çok teşekkür ederim.

collageFranka Soeria, samimi, içten dilini anlamasak bile beden diliyle anlatmak istediğini çok iyi yansıtan konuştukça konuşsa diyerek dinlediğimiz bir söyleşi gerçekleştirdi. Endonezyalı olan ama kendini dünya vatandaşı olarak gören  dünyayı tesettür modasıyla tanıştırmak isteyen bunun içinde www.alahijap.com sitesini kurup emek eden, başarılı, tevazulu harika bir insan. “İyilikten vazgeçmeyin, iyi insan olun” en önemli tavsiyesi oldu. Kendisine güzel söyleşi için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

collage

Modanisa’nın kurucusu Kerim Türe söyleşisinde hayallerinize sıkıca sarılıp emek ve çaba gösterince her şeyin başarılabileceğini tekrar hatırlattı. İlk olmak ilk olabilmek içinde cesaretli olmak gerektiğini, başarının kaynağının risklerde olduğunu anlatan değerli isme çok çok teşekkür ederim.

collage

Çocukluktan beri yazma hayalimi Blogger Akademi eğitimle gerçekleştirmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum. Bizlere bu imkanı sağlayan yazmanın yolunu açan Modanisa ve Blogger Eğitiminde emeği geçen herkese gönül dolusu sevgiler, saygılar, teşekkürler. Evet artık kalemimle kelimeler diyarına yolculuk başlasın…

Yorum Yap


CAPTCHA Image
Reload Image