Kadının en güzel giysisi şüphesiz cildidir. Bunun bilincinde olan her kadın cildini korumak için her türlü özeni gösterir. Cildin güzelliği sağlıktan, sağlık ise doğru beslenmeden geçer. Beslenme önemli olduğu kadar dışarıdan da cildimizin bakımına dikkat etmek gerekir. Salon bakımları dışında evde bitkilerle güvenle yapacağımız peeling, tonik, maskelerle cildimizin sağlığını korumaya yardımcı olabiliriz.

Geçen zaman, güneş ışınları, stres veya hastalıklar cildimizi güzelliğini tehdit edip yoruyor. Yılların ve yorgunlukların cildimizi   deforme etmesini belki engel olamayız ama azaltmak ve geciktirmek bizim elimizde.

1426764085_normal

Bunun için  cildimize daha çok zaman ayırmalı daha çok ilgi göstermeliyiz. Deyim yerindeyse biraz şımartmalıyız.

Cilt bakımı bitkisel-cilt-bakim-urunleriöncelikle cildin temizliği ile başlar. Bitkilerle evimizde de çok rahatlıkla     kullanabileceğimiz ürünler yapabiliriz. Sizlere kendimde kullandığım memnun kaldığım Temizleme Jeli tarifi vermek istiyorum.

Bir tatlı kaşığı Mürver, Rezeneyi iyice dövüp un gibi yapıp üstünü hafif aşacak kadar kaynatılmış birazcık ılıtılmış su koyup beş dakika demlendirin. 50 ml bebe şampuanın içine katıp iyice çalkalayın. Gazlı bezin içine bir miktar döküp tüm yüzünüze yuvarlak hareketlerle peeling yapar gibi uygulayın. Tüm vücuda duş jeli olarak da uygulayabilirsiniz. Teninize hoş bir koku bırakır. 

Cildiniz sivilceli ise kullanırken içine birkaç damla limon damlatıp yüzünüzü ovmadan sürüp 5 dk kurumasını bekleyip iyice duruladıktan sonra kurulayın.

Eğer cildiniz hassas değilse (kaşıntı yapabilir), alerjiniz de yok ise kan dolaşımını hızlandırması için ısırgan otu da koyabilirsiniz.

Şayet cildiniz çok yağlı sorunlu ise bir tatlı kaşığı Civan Perçemi de ekleyebilirsiniz.

Cildi çok güzel temizler renk açar. Kullanım sonrası mutlaka size uygun bir nemlendirici kullanın. Cildinizi tam kurulamayıp hafif ıslak iken nemlendiricinizi kullanmanızı tavsiye ederim. Nemlendirici kreminizin içine A,E,C vitaminleri ekleyerek kalitesini artırabilirsiniz.

Yorum Yap


CAPTCHA Image
Reload Image