banner

Hayatta keşke demekten yana olmasam da iş gençliğe gelince aklımdan geçmiyor değil. Keşke insanın cildi kırışmasa, lekelenmese, hele sivilce hiç olmasaydı. Keşke Cildimizde zaman dursaydı. Ah keşke diye bir ah çektiniz sanırım. Maalesef keşke den öteye gitmiyor bu dilek. Madem yaratılış değişmiyor cilt yıpranmaya mahkum o zaman bize düşen yıpranmayı en aza indirip ve yaşlanmayı geciktirmek için cildimize gereken özeni göstermek.

Evde yapacağımız bakımlarla bunu başarabileceğimiz gibi ayda bir defada olsa işinin ehli bir  Güzellik Salonunda yaptıracağımız profesyonel bakım ile cildimizi koruyabiliriz. Salon bakımları sadece cildimize değil bize de iyi gelir. Kendimizi özel hissettirip, bedenimizi ve ruhumuzu dinlendirir. Güzellik Salonlarına artık kuaförler gibi her sokakta rastlamak mümkün. En kıymetlimiz olan cildimizi emanet edeceğimiz için git gide çoğalan salonlar arasında seçim yaparken tercihimizi doğru ve dikkatli yapmalıyız.  → Çünkü güzellik hata kabul etmez. ← 

Peki nelere dikkat etmeliyiz ki seçimimiz doğru olsun da geri dönüşümü pişmanlık olmasın. Güzellik Salonlarında ağırlıklı olarak Cilt bakımı, Zayıflama, Lazer uygulamaları talep edilir. Salonlarda bu bakımlara öncelik tanır. Bu bakımları yaptıracağınız zaman üç bakımında dikkat etmeniz gereken üç önemli detayı vardır.

collage

CİLT BAKIMI

  1. Profesyonel bir cilt bakımı en az 45 dakika sürer. Cildiniz sorunlu ise bu bir saati bulur hatta geçebilir. Daha az sürede yapılan bakımlar eksik yapılmış demektir.
  2. Kullanılan ürünler hangi marka olduğunu öğrenin. Genelde satış sırasında hangi ürünler kullanıldığı söylenir faydaları sıralanır. Söylenenin doğru olup olmadığını (bazen ürün özellikleri abartılıyor) gerçekten sizin cildine fayda edip etmeyeceğini araştırıp teyit edin. Markaların özelliklerini öğrendikten sonra sizin cildinizin ihtiyacına göre (kuru-yağlı-karma) uygun ürün kullanılıp kullanılmadığını öğrenmeye önem verin. Bazı salonlarda tüm ciltlere uygun olan ürünler kullanılır. Böyle bir uygulamada cildinizi temizlese bile cildinizin sorununu gidermez fayda sağlamaz.
  3. Cildinizin tüm ihtiyacını karşılayacak olan maskeler. Kullanılacak olan maskenin cildinizin özelliğine uygun olanı seçildikten sonra uygulamanın zamanına dikkat etmek gerekir. Kuruyan maskeler kuru ciltlerde 20 dakika yağlı ciltlerde 30 dakika beklemesi gerekir. Fakat özel bir maske ise Yosun, Altın, İnci tozu maskesi gibi bol vitaminli maskelerin mutlaka yarım saat ciltte kalması lazım. Bazen yoğunluktan daha az zamanda maske çıkarılmak istenebilir bunun içinde haklı sebepler sıralayabilirler uyanık olun itiraz edin.

—Cildinizin sorununun tedavi olabilmesi için haftada bir uygulanmak üzere 5-6 seanslık kürler yaptırmanız gerekir.—

lpg-integral

ZAYIFLAMA

Günümüzde kadınların bir gram fazla yağa bile tahammülü yok. Her kadın ve erkek sıkı fit bir vücuda sahip olmak için her türlü alternatifi değerlendiriyor. Spor tabi ki bu işin en sağlıklısı. Gelişen teknolojinin sunduğu rahatlık ve güzellik umutları özellikle bölgesel zayıflama sporu sıkıcı bulan insanlara daha cazip geliyor.

Zayıflama aletleri her geçen gün gelişse de uygulama metodu aynı. Eğer zayıflamayı ya da bölgesel yağlardan kurtulmayı cihazlarla elde etmek istiyorsanız dikkat! Aslında bölgesel zayıflama yoktur. Her vücut tipinin yaratılıştan gelen yağları ilk önce ve daha fazla depo ettiği bir bölge vardır. O bölge sizin fiziki yapınızın özelliğidir.  Diyet ile birlikte zayıflatan cihazlara devam ederseniz cildiniz sıkılaşacağı için bir kaç cm fark edebilir.  Mucize beklemeyin. Söylenene de inanmayın.

  1. Asla ve asla vakumlu cihazlarda işlem yaptırmayın. Vakum ileride hatta çok geçmeden cildin sarkmasına neden olur.
  2. Seans aralığına ve seans süresine dikkat edin. Zayıflamada iyi bir sonuç almak istiyorsanız gün aşırı seansa girmeniz gerekir. Hafta da en az iki seans doğrusu üç seans olmasıdır. Her cihazın uygulama süresi farklı olabilir. Yine de en az 20 dk normali yarım saat olması gerekmektedir. Daha az sürede yağlar parçalanmaz bile.
  3. Üçüncü kural süreklilik. Eğer gerçekten sonuç almak istiyorsanız ortalama üç ay seanslara ara vermeden devam etmeniz gerekir.

lazer-epilasyon-ile-alinan-tuyler-yeniden-cikar-mi_3817

LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyona gelince lazerin konforu uzun süren rahatlığı ile çağımızın vazgeçilmez bakım teknolojilerinden biri.

  1. İşlemin doğru yapılması verilen enerjinin sizin tüy ve cilt yapınıza uygun olması çok önemli. Doğru işlem olup olmadığını iyi bir dökülme ve erken değil de  uzun süre tüylerin (yüz gibi küçük bölgelerde 1 ay, uzun bölgelerde 2 ay) çıkmamasından anlayabilirsiniz.  Girdiğiniz seans sayısı ilerledikçe bu süreler daha da uzayabilir. Bu işlemin doğru ve iyi yapıldığını gösterir.
  2. Lazer cihazının ucunda genelde ışık olur. O ışıklı bölgenin veya ütüleme gibi tene değdirerek işlem yapılan cihazın tüm sorunlu olan bölgenin üzerinden geçmesi gerekir. Bazen atlama yapılabiliyor. Size de bunun doğru olduğu küçük ışının daha geniş bölgeye yayıldığını ve etki ettiğini söylenir. Lazer sadece  ışığın değdiği yeri etkiler. Etrafa yayılmaz etki etmediğini bazı bölgelerin dökülüp bazı yerlerin dökülmemesinden anlaşılır. Oysa iyi bir seans sonrası 10-15 gün içinde hepsinin dökülmesi gerekir. Aynı zamanda işlem yaptırdıktan sonra cildinizde tüy kalmaması, hepsinin yanmış olması gerekir. Tabi tek tük gözden kaçan olabilir. Onları sorun etmeyin.
  3. En önemlisi ise hangi cihazın kullanıldığı. IPL den uzak durun. IPL lazer değil yoğunlaştırılmış ışıktır. O yüzden sonuçlar çokta iyi değildir. Üstelik diğer lazer cihazlarından daha da zararlıdır. SOPRANO ya da ütüleme IPL göre daha iyi olsa da hijyenik değildir.Vücutta ALEXANDRİTE  fakat yüz bölgesinde ND; YAG tavsiye ederim. Alexandrite yüz bölgesinde daha çok tetikleme yapar. Ayrıca ince tüylerde en etkili cihaz Nd; yag dır.

 —Vücutta %30, yüz bölgesinde %70 tetiklenme normaldir. Seansların sayısının artma sebeplerinden biri de budur. —

Yorum Yap


CAPTCHA Image
Reload Image