Sizlere güzellik sırlarını ifşa etmeye devam ediyorum. Güzelliğin sırrı cilttedir. Yani güzellik ciltle başlar ciltle biter. 

Cilt yaşayan bir organdır. Diğer organlarımız gibi çalışmasını fark etmesekte Cildimiz her saniye nefes alır, yenilenir, değişir. Cildin vücudumuzdaki görevi Toksinleri bertaraf etmek, Bedeni bakterilerden korumak ve ısısını dengelemek. Cildin bu asli görevleri dışında birde insanlara lütfedilen güzelliği vardır. Özellikle kadına hediye edilen bu Güzelliğin en değerlisi olan Cildin güzelliğini engelleyen üç unsur vardır.

  • Görevini yerine getirmek için devamlı çalışan cilt yorulup tükenir. Yorgunluğunu alıp ona can verecek vitaminleri vermek için sağlıklı beslenmek en başta gelir.
  • Güneş, Rüzgar, Havanın soğuk, sıcak oluşu gibi dış etkenelerden cilt etkilenip yıpranır birde üstüne yapılan makyaj Cildi bunaltır. Cildi bu bunalımdan kurtarmak emek ister.
  • Cilt yıkanınca yüzeyi kaplayan cilde nem veren yağ asidesi yok olur. Nemi giden cilt kırışmaya mahkumdur.

Kırışmayayayım nemi koruyayım diyerek cildinizi yıkamayı ihmal etmeyin. Zira biriken yağlar cilde nefes aldırmaz. Nefes almayan cilt kendini yenilemeyip ölür. Dolayısıyla Cildi genç tutmak kolay olmadığına göre Cildin sağlığını korumak ve yenilemek için Cilt Bakımına özen göstermek gerekir.

CİLT BAKIMININ AMACI NEDİR?

Cilt yüzeyine biriken toz, kir, makyaj artıklarından ve ölü hücrelerden temizlemek.

Cildin oksijen alışverişini artırmak.

Cildin yıpranmasını ve deforma olmasını engellemek.

Cildin beslenmesine ve yenilenmesine yardımcı olmak.

Cildi dış etkilere karşı korumaktır cilt bakımının amacıdır.

— Cilt Güzelliğini korumak için olmazsa olmaz olan Cilt Bakımlarında uyulması gereken Dört adım. —

1. ÜÇ ADIMDA GÜNLÜK BAKIMLAR

TEMİZLEME : Cilt türüne uygun bir Temizleyici ile sabah akşam cilt temizlendirilip arındırılmalıdır.

SIKIŞTIRMA: Günlük bakımlarda temizlemeden sonraki aşama Tonik uygulamasıdır. Cilde uygun Tonik ile cilt ferahlar, gözenekler sıkılaşır, temizleme ürününden kalan kalıntılarıda temizler.

NEMLENDİRME: Tonikten sonraki adım gece gündüz Nemlendiricilerin mutlaka uygulanmasıdır. Gündüz nemlendiricinizin özelliği cildin nem ihtiyacını karşılayan ve dış etkilerden koruyan bir ürün olmasına özen gösterin. Gece Bakım kreminiz ise cildi besleyen ve yenileyen özelliklerinin olması gerekir. 

2. HAFTALIK BAKIMLAR

Cilt ihtiyacınıza göre uygun ürün ile kendinize ayıracağınız bir saat ile cildinizi yenileyin. Üşenmeyin, çok değil ayıracağınız bir saat ile hem bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirin hemde özel olduğunuzu kendinize hissettirin. Evde hazırlayabileceğiniz Bitkisel ürünlerle yapacağınız Haftalık bakımlar size Cildinizin genç kalması daha canlı görünmesi ve ışıl ışıl bir güzellik olarak geri döner.

  1. İlk olarak Temizleyin ister ped pamuklara veya temizleme süngerine Temizleme ürününüzden dökerek ister elinize bir miktar alıp dairesel hareketlerle  güzelce temizleyin.
  2. Sonra sırasıyla Peeling yapın cildiniz sivilceli ise peeling yapmayın veya sadece ürünü sürüp beş dakika bekleyip yıkayın.
  3. Tonik uygulayın. Tonik peeling sonrası açılan gözenekleri sıkılaştırır ihmal etmeyin.
  4. Maskenizi yapın maskenin özelliğine göre cildinizde bekletin.
  5. En son Nemlendiricinizi sürerek 15 dakika kadar masaj yapın. Nemlendirici ve maskenizi sürüp beklerken üzerine tonik sıkarsanız etkileri artar.

İmkanınız var ise temizlemeden sonra buhar uygulayın. Yalnız buhar işlemini tencerede suyu kaynatıp yüzünüzü eğerek, buharına tutarak gerçekleştirmeyin. Cildin sarkmasına neden olursunuz. Benim kast ettiğim ev bakımları için küçük buhar makineniz varsa onunla uygulayın.

Sıka biliyorsanız siyah noktalarınızı buhar sonrası İki işaret parmağınıza Peçete sararak veya Komedon ile hafif bastırarak temizleyin. Sakın çıkmayan noktalarlarla inatlaşmayın cildinizde iz bırakabilirsiniz.

profesyonel-cb

3. AYLIK BAKIMLAR

Ayda bir Güvenilir bir salonda Emin Ellerde yaptıracağınız Profesyonel Cilt bakımı cildinizin faydasına olacağı gibi sizi de dinlendireceği için stres atmanıza birebirdir. Giderek sayısı artan Güzellik Salonlarında seçici ve dikkatli olun. Paranızı verip bakımınızı eksik yaptırmayın. Hakkınız olan hizmeti en iyi şekilde almayı talep edin.

Cildinizin tedavi edilmesi gereken Leke, Sivilce, Kırışıklık gibi sorunları var ise Profesyonel bakımlarda size özel kür seansları uygulanır. Bu kürlere devam ederken günlük ve haftalık bakımlarınızı ihmal etmeyin. (Sizlere salon bakımlarında dikkat edilmesi gerekenleri daha sonra yazacağım.)

4. GÖZ ÇEVRESİNİN BAKIMI

Yüzünüze yaptığınız tüm bakımları EL, BOYUN, DEKOLTE nizede rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Fakat Göz Çevresi çok hassas olduğundan özel bakım gerektirir. Günlük göz çevresini koruyacak, nemlendirecek ürünler seçin özellikle gece serum kullanmaya özen gösterin.

Kozmetik Serum yerine AT KESTANESİ YAĞI da kullanabilirsiniz. Doku büzücü özelliği olduğundan kırışmayı engeller,  geciktirir. At kestanesi yağının içine A.E.C vitaminleri ekleyerek kullanmanızı tavsiye ederim.

Ürünü seçtikten sonra dikkat edilmesi gereken kullanım şekliniz. Genellikle yapılan en büyük yanlışlardandır tam göz altına ürün sürmek. Doğrusu Elmacık kemiğini ile göz altının buluşma noktasına ürünü sürün tüm göz çevrenize masaj yaparak ürünü yedirin.

Göz çevrenizde kırışıklık sorununuz var ise dışarıdan içeriye, Torbalanma sorununuz var ise içeriden dışarıya doğru hafif hafif yuvarlak hareketlerle masaj yapın. Pıt pıt hareketlerle tamponda yapabilirsiniz. Hiç bir sorun olmasın istiyorsanız tüm şekilleri uygulayabilirsiniz.

— Güzelliğinize Güzel Bakın. —

Yorum Yap


CAPTCHA Image
Reload Image