11941223_1017977384900340_4947493296640232636_n.

Günümüzde güzellik salonlarına hemen hemen her sokakta rastlamak mümkün. Her salon kendince en iyisi olmaya çalışıyor. Teknoloji gelişip ürün yelpazesi genişledikçe salonlarda ki hizmetlerde çeşitlendi. Güzellik sektörü her geçen gün kendini yeniledikçe bizlerinde salon seçimi zorlaştı.

Salon tercihimizi yaparken istediğimiz hizmeti istediğimiz gibi alabilmek için ince eleyip sık dokumak gerekir. Huzursuzluk hissetmeden ihtiyacımız olan işlemi yaptıracak bir salon bulmak için bazen kapı kapı gezeriz. Bu kapı içimize sinmeli gönül rahatlığıyla içeri girebilmeliyiz. Seçtiğimiz salon cihazından ürünlerine, hijyeninden hizmetine, karşılamasından ağırlamasına, uzmanından müdürüne kadar herşeyiyle güven vermeli. 

Güzellik öyle herkese kolay kolay emanet edilemez. Güzelliğimizi teslim edeceğimiz ellerin emin olması dikkat edeceğimiz en önemli unsurdur. Her salon sorunumuza cevap veremeyebilir.  Bu yüzden güvenilir elleri bulmak önemli. Sizlere bir güzellik yapıp aradığınız kriterlere cevap verecek MEHTAP AKDAĞ GÜZELLİK & ESTETİK salonunu sizlere tanıtmak isterim. 

 Kapı açılır açılmaz şık bir salon sizi karşılıyor. Adımınızı attığınız andan itibaren salonun sıcak ve samimi havası sizi içine     çekiyor. Güler yüzlü karşılama hoş sohbetle kendinizi özel hissedeceğiniz bir mekan. Klinik kalitesindeki hizmetleriyle güven veriyor. İşinin ehli olan uzman ekibiyle kullanılan son teknoloji cihazlarıyla ve tedaviye yönelik medikal ürünleriyle hizmet kalitesinde sınır tanımıyor.

IMG_20961 MEHTAP AKDAĞ GÜZELLİK & ESTETİK’ te gönül rahatlığıyla istediğiniz hizmeti alabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda satış yapmanın öne çıktığı salonların aksine MEHTAP AKDAĞ GÜZELLİK & ESTETİK‘te dikkat edilen en önemli unsur müşteri memnuniyeti. Salonun atmosferinden ziyadesiyle memnun kalınca salon sahibi Mehtap Hanımla bir röportaj gerçekleştirdik. 

Öncelikle bize biraz kendinizden bahseder misiniz? MEHTAP AKDAĞ kimdir? Televizyoncuyken bu işi yapmaya nasıl karar verdiniz?

1985 Ankara doğumluyum. Lise’yi Anadolu İletişim Lisesi’nde okudum. Lise yıllarında başlayan televizyonculuk eğitimimi Hacettepe Üniversitesi Radyo TV bölümünde tamamladım. Mesleğe lisede TRT’de stajla başladım. Akabinde ilk tv programı deneyimim oldu. TRT1 ekranlarında yayınlanan ‘Politika Kulvarı’ programı içeriği açısından oldukça ağır ve zor bir deneyimdi. TRT mesleğimizin olmazsa olmazıdır. Meslektaşlarım iyi bilirler TRT’nin tozunu yutmamışsan televizyoncuyum diyemezsin. Sonrası onlarca program. KANAL6 ‘Var mı Gençlik Gibisi’ TRT Avaz’da yayınlanan ‘İstanbul’da Aşık OLdum’ dizisinde set deneyimimi yaşadım.

Son olarakta BEYAZ TV Kadrosunda olmaktan çok keyif aldığım kocaman bir aile.  Spikerlik/Sunuculuk/Yapımcılık/Yönetmenlik.. Televizyoncu olmak gerçekten çok zor. Zaman mekan özel hayat diye bir şey kalmıyor. Hayatının çok büyük bölümünü alıyor. Yıllar geçtikçe daha iyi anlıyorsun. 2001 yılında bu mesleğe ilk başladığımda işin büyüsüyle anlamıyordum fakat son yıllarda ne kadar yorulduğumu daha iyi anlıyorum. Bakımlı olmak mesleğimin gerekliliklerinden biri. Kendine dikkat etmeli, doğru beslenmeli, sağlıklı olmak zorundasın. Uzun zamandır güzellik merkezi projesi aklımdaydı doğru yer ve doğru zamanı bekledim sadece. Bulduğum ilk fırsatı da değerlendirdim ve sonuç Beylikdüzü’nde MEHTAP AKDAĞ ESTETİK&GÜZELLİK   merkezindeyiz.

Vizyonunuz ve misyonunuz nedir?

Yaklaşık 15 yıldır çalışma hayatının içerisindeyim. Çok emek verdim mesleğime. Yepyeni bir oluşum olan merkezimizde de aynı titizlikle ilerlemeye çalışıyorum. Bu iş ekip işi. Mesleğini gerçekten çok seven ve iyi eğitim almış personelle ilerlemeniz gerekiyor. Alanında uzman isimlerle çalışıyorum. Bu da hızla ilerlememizi sağlıyor. Güler yüz, kaliteli ürünler, eğitimli kadro.. Merkezimizin olmazsa olmazı.

Bize salonunuzda yapılan işlemler hakkında bilgi verir misiniz?

Lazer Epilasyon, Medikal Cilt Bakımları, Solaryum, Protez Tırnak, İpek Kirpik, El ve Ayak Bakımları, Bölgesel Zayıflama, Tattoo, Dövme Silme, Kalıcı Makyaj, Kaş Dizaynı..

Salonunuzda hangi cihazları kullanıyorsunuz ve bu cihazları tercih etmenizin sebebi nedir?

Güzellik sektörü teknoloji ile doğru orantılı gelişim gösteriyor. Oldukça hızlı ve ayak uydurmak neredeyse imkansız gibi. Durmak yok her geçen gün yenilikler ve cihazlar sürülüyor piyasaya. Ben de varım diyebilmek için takipte olmak durumundayız. Sektörün öncülerinden olan bir grupla çalışıyorum.  Çok ince eleyip sık dokurum. Kendi denemediğim bir cihazı yada ürünü asla merkezimde kullanmam.

Doktor kontrolünde hangi uygulamaları yapıyorsunuz?

Dudak dolgusu, botoks, mezoterapi, PRP uygulamaları.. Bilindiği üzere son yıllarda hepimizin vazgeçilmezi oldu botoks. Öğle arasında dahi 10dk da çok daha genç bir görünüme sahip olabiliyorsunuz. Kullanılan ürünler ve doktorunuzun uygulaması çok önemli. Uygun olsun diye merdivenaltı bu işlemleri yapan çok fazla salon var. Geri dönüşü olmayacak komplikasyonları yaşamamak için dikkatli seçim yapmak gerekiyor.

Çalışma ekibinizi oluştururken hangi özelliklere dikkat edersiniz?

Güler yüzlü olmak şart. Bu  mesleği yapacaksanız zaman kavramınız olmamalı. İnsanlar sadece bakıma değil bazen sadece sohbet etmek için bile gelebiliyor. Bulunduğumuz bölgede çok fazla çalışan kesim ve öğrenciler var. Okul sonrası ya da akşam iş çıkışlarında ancak fırsat bulabiliyorlar. O yüzden geç saatlere kadar çalışmak durunda kaldığımız anlar oluyor. Ekip açısından oldukça şanslı olduğuma inanıyorum. Hepsi birinden kıymetli mesai arkadaşlarım var. Alanlarında uzmanlar. Bunun dışında misafirlerimize yaklaşımları benim için çok önemli. Burası benim 2. evim. Gelenlerde baş tacımız. O yüzden herkes gülümseyerek ayrılmalı merkezimizden.

Bu işi yapmak isteyenlere tavsiyeleriniz nedir?

Rekabetin çok olduğu bir sektör.  Lokasyonumuz itibariyle çok fazla salon ve merkez var. Diğerlerinden ayırt edilebilmeniz için zaman gerekiyor. Önce bu işi sevmeli akabinde sabırlı olmalısınız. Bir kişiyi kazanmak hem çok kolay hemde çok zor. Bir kere kazandıysanız mutlaka yavaş yavaş gerisi geliyor. Çalıştığınız firmalar ve uzmanlarınız kısa zamanda nasıl bir ivme kazanacağınızı size gösteriyor.

İşletmeciliğinin zor yanları ve güzel yanları nedir?

Birçok meslekte olduğu gibi bu mesleğinde güzel ve zor anları var tabi. Önemli olan anı yönetebilmek. Objektif olmak ve yeniliklere açık olmak zorundasınız. Bay/Bayan çalışıyoruz. Birbirinden farklı onlarca, yüzlerce karakterle tanışıyorsunuz. Hepsinin istekleri farklı farklı. Olumlu ılımlı olmak durumundayız. Beklentileri doğru algılamak ve doğru aktarmalıyız.

Kadınların iş yeri işletmesi hakkında düşünceleriniz nedir?

Kadın olarak yapmak zorunda olduğumuz o kadar çok meslek var ki. Hepsine yetişmek hepsine ayrı ayrı yetmek durumundayız. Zaman bana yetmiyor. Eminim okurken birçok kişide benimle hemfikir olacaktır. Eve ayrı işe ayrı eşe ayrı arkadaşa ayrı.. Kadınların her açıdan hayatın içerisinde aktif rol almasını destekliyorum. Kızlarımızı büyütürken eğitimine ayrı önem vermeli doğru yol göstermeli karakterlerine yapılarına göre meslekler edindirmeye çalışmalıyız. Ben o konuda çok şanslıyım. Ailem her daim destek oldu . Sonuç olarak bu mesleğe adım atarken de eşimin desteklerini unutamam. Bir kadının güçlü ve emin adımlarla ilerleyebilmesi için ailesinin desteğinin olması şart.

Her kadının bir güzellik sırrı vardır sizin sırrınız nedir?

Düzenli bir hayat ve sağlıklı beslenmek gerek. Alkol ve sigaradan uzak durulmalı. Özellikle genç yaşlarda yaptığımız hataları 30’lu yaşlar itibariyle daha iyi anlıyoruz. Makyajımızı mutlaka temizlememiz gerekiyor. Taze ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak çok zor ve pahalı değil aslında. Yüz yıkama jeli, tonik ve nemlendirici krem.. Cildinize ne kadar iyi bakarsanız sizi o denli ödüllendiriyor. Çoğu zaman sodayla yüzümü yıkarım belli periyotlarda profesyonel cilt bakımı yaptırıyorum. Fondöten ve pudrayı ekranda olduğum için küçük yaşlarda kullanmak zorunda kaldım  ama son yıllarda ihtiyaç duymuyorum artık. Benim gibi akne problemi yaşayanlara söyleyebileceğim en güzel tavsiye cildinize yüklenmeyin ve mümkün olduğunca bol su için ve temiz tutun cildinizi.

Vakit ayırıp sorularımızı cevaplandırdığınız için teşekkür ederiz.

MEHTAP AKDAĞ GÜZELLİK & ESTETİK’ in hizmetlerinden daha fazla bilgi almak için web sitesinden http://www.mehtapakdag.com/ inceleyebilirsiniz.  (212)924 50 50 – 0 532 706 55 70 telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Yapılan tüm uygulamaların video ve fotoğraflarını instagram.com/mehtapakdagg adresinden takip edebilirsiniz. 

Yorum Yap


CAPTCHA Image
Reload Image