FFX9I8Rfashion-shopping-girls-illustrationAlışverişlerimizde bilinçli tüketici olup ne istediğimizi ne almamız gerektiğini bilirsek pişman olmayacağımız doğru parçaları alabiliriz. Doğru kararı vermek istiyorsak, eve geldikten sonra aldığımız şeyden pişmanlık duymak istemiyorsak bazı hususlara dikkat etmemiz gerekir. Bu hususları iki başlık altında toplayabiliriz.

Almadan önce göz önünde bulundurmamız gerekenler.

  • Öncelikle gerçekten ihtiyacımız var mı? Gözümüzü doyurmak için aldığımız kıyafetler çoğu zaman dolabınızdan hiç çıkmadan ömrünü tamamlar. 
  • Moda mı? Modayı takip eden önemseyen biriyseniz dikkat. Sizde karşılaşmışsınızdır bazı mağaza ve markalar ellerinde kalan ürünleri çıkarmak için modaymış gibi sunarlar.Özellikle bayramlar, yılbaşı, sevgililer günü vs. özel günlerde bu durumla daha çok karşılaşırız. Bu aldatmacaya kanmamak için ve in olmak out olmamak istiyorsanız sezonun trendlerine göz atmadan alışverişe çıkmayın. 2015 Yaz Trentleri yazımızda bu sezonun modasını bulabilirsiniz.

Alırken göz önünde bulundurmamız gerekenler

  • Gerçekten beğendik mi içimize sindi mi? Sadece moda diye veya başkaları beğendi diye aldığımız ürünleri giyseniz de sizi mutlu etmez.
  • Rahat mı? Giydiğinizde sizi rahatsız ve huzursuz eden kıyafet şıklığınıza gölge düşürür.
  • Fiyatı ile kalitesi eş değer mi? Ödediğiniz ücreti kıyafetin hak etmesi gerekir. Bu yüzden kaliteye dikkat.
  • Yakıştı mı? Her modelin herkeste duruşu farklıdır. Her aldığımız kıyafette en önemsememiz gereken nokta yakışmasıdır. Neyin yakışıp yakışmadığının farkında olmak için kendimizi yani fiziğimizi ve ten rengimizin özelliklerini artı ve eksilerini bilmemiz gerekir.
  • Tarzınız mı? Vitrinlerde boy gösteren tasarımlar sizin tarzınızı yansıtıyor mu? Tarzınız Spor, Klasik, Bohem,Feminen, Elegant, Minimalist, Maksimalist, Avangart, mı? Hangi tarzın size hitap ettiğini bilirseniz alışverişlerinizde doğru tercihleriniz olur. 
  • Stiliniz mi? Tarzınızı seçtikten sonra modellere yöneldiğinizde dikkat etmeniz gerek son nokta. Elinize aldığınız tasarım sizin stil çizginize uyuyor mu? Eğer tam benlik diyorsanız artık gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. 

Aldıktan sonrada güle güle giyinin

Tercihlerinizin yakışıp yakışmadığına karar vermekte zorlanıyorsanız, Tarzınız hangisi, Stil çizginiz nedir, konularında zevkiniz, fikriniz net değilse Stiliniz Olsun yazımız size yardımcı olabilir. 

Yorum Yap


CAPTCHA Image
Reload Image