ikili

Genelde hepimizin şikayetidir. “Dolap dolu ama giyecek bir şey bulamıyorum.” Gardırop önünde saatler geçiriyorum yinede istediğim kombini oluşturamıyorum” diye dert yanarız. Peki buna son vermek ister misiniz? Sürekli yeni şeyler almak mecburiyetinden kurtulmak az parçalarla çoklu kombinler yapmak istemez misiniz? Cevabınız evet ise acilen gardırobunuzu botokslayın. Nasıl mı?

Gardırobunuzu botokslayarak hem tüm parçalarınızı kullanabilir hemde parçalarınızın fonksiyonelliğini artırabilirsiniz.  En önemlisi de gardırop önünde saatler harcamaktan kurtulursunuz. Dolabınızı bu özelliklere kavuşturmak için  neler yapmanız neler yapmamanız gerekiyor sıralayalım.

eşya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk adım alışverişten önce ne alacaksınız nasıl bir şey alacağınıza dair fikir sahibi olun. Gördüm, beğendim, aldım yapmayın. Önce fikrinizin üstüne yatın kendinizle, zevkinizle, trendlerle, ihtiyacınızla fikir alışverişi yapın. Gereksiz yere para harcamak istemiyorsanız depresyonda ve ya duygusal boşluktayken alışveriş yapmayın. Zevkinizi sanatla besleyin. Böylelikle akıllı yatırım gardırobonuzu oluşturursunuz.

YAPMANIZ GEREKENLER

 1. Cilt ve saç renginizi belirleyip yakışan renginizi seçin.
 2.  Sadık dostunuz olacak ana parçalarınızı belirleyin. Belirleyeceğiniz bu parçalar her daim sizin joker parçalarınız olacak ona göre seçim yapın.
 3. Jokeriniz olacak sadık dostlarınızı belirledikten sonra sıra geldi dolabınızın ikinci sadık dostu olacak işçi arılarını belirlemeye. Atkı, şal, eşarp, kemer, takı, çanta gibi işçi arılarınızı çoğaltın.
 4. Dolabınızda olmaması gerekenleri, gönderilecek, verilecek kıyafetleri ayırın
 5. Tamir edilecek, daraltılacak, bakımı yapılacak, kuru temizlemeye verilecek kıyafetleri dolabınızdan çıkarıp yapılması gerekenleri biran önce yapın. Lazım olduğunda elinizin altında hazır olsun.
 6. Vücut tipinize ve size yakışmayan kıyafetleri çıkarın, gereksiz yere dolabınızda kalabalık etmesinler.
 7. Kıyafetlerinizi rengine, mevsimine, hikayesine, tarzına ve kullanım sıklığına göre ayırın. Renk, hikaye ve mevsimlerine göre ayırmak  mixs & makin malch makh kombin yapmak.
 8. Gardırobunuzun düzeni bir plan üzerine olsun. Gardırop planınızı kıyafetlerinizin özelliğine göre hazırlayın. Her kıyafeti özelliğine göre ayırıp yerleştirin
 9. Gardırobunuza sezonun öne çıkan moda trendlerinden küçük aksesuarlar ekleyin. Böylelikle aksesuarınızla yakalayacağınız trendler sizi demode görünmekten kurtaracaktır. Çanta, kemer, eşarp, takı gibi.
 10. Aksesuarlarınızı kategorilere ayırıp yerleştirin.
 11. En son adım kombin yapmak için kendi dolabınızdakilere odaklanın. Kombinlerinizi kalıcı kılmak ve kombininizin nasıl göründüğü önceden detaylı görmek için yaptığınız kombinin fotoğrafını çekin.
 12. Detoks için mutlaka zaman ayırın. Bir kere ayıracağınız zaman size aylarca pratiklik olarak dönecektir.

YAPMAMANIZ GEREKENLER

 1. Duygusal yönden sıkıntılı , çalkantılı olduğunuz zamanlarda detoks yapmayı erteleyin.
 2. Arkadaşınızla, kardeşinizle hele annenizle asla detoks işine girmeyin her kafadan farklı bir fikir çıkar atmak istediğinizi bile atamazsınız.
 3. Bir askıya bir çok kıyafet asmayın sonra aradığınızı bulmakta zorlanırsınız. Dolabı alt üst etmek zorunda kalabilirsiniz.
 4. Üç yıldır giymediğiniz kıyafetleri dolabınızda tutmayın. Bunca yıl giyilmeyen kıyafet demek ki miladını doldurmuştur.
 5. Bir gün zayıflarsam giyerim deyip de saklamayın. Zayıflarsanız kendinizi ödüllendirip yenisini alırsınız.

Bu şekilde yapacağınız düzenlemeyle gardırobunuzu stil sahibi bir kimliğe büründürebilirsiniz. Böylelikle hikayesi ve karakteri olan net yalın zamansız bir dolaba sahip olabilirsiniz. Kendi moda yasanızı kendiniz belirleyin. Modacıların meşhur bir lafı vardır. “Modaya değil stile yatırım yapın.” Sizde stilinizi belirleyip ona göre yatırımınızı yapın.

Yorum Yap


CAPTCHA Image
Reload Image